Izviđač uvjerljiv u susretu s visočkom Bosnom

U posljednjoj utakmici, u jesenjem dijelu natjecanja Premijer lige BiH, na domaćem parketu, rukometaši Izviđač Central osiguranja su savladali momčad visočke Bosne, rezultatom 31:20, a na poluvremenu je bilo 17:8.

Izviđač je od početka krenuo dominantno tako da je već u 7. minuti bilo 4:1 u njegovu korist. Gosti su držali zaostatak od tri gola do 15. minute (9:6), da bi „Skauti“ s pet uzastopnih pogodaka (tri gola Milana Vukšića i dva Marijana Šaravanje), „pobjegli na plus osam“ (14:6, 22. minuta). U posljednjih osam minuta Izviđač postiže tri, a Bosna dva pogotka te se na odmor odlazi pri rezultatu 17:8.

U drugom poluvremenu gledali smo dosta ravnopravniju igru za razliku od prvog dijela. Gosti su u prvih šest minuta nastavka uspjeli „spustiti“ prednost „Skauta“ na šest pogodaka (19:13). Time out, koji je uzeo trenera Toni Čolina, resetirao je njegovu momčad, na početne postavke tako da su u 46. minuti „Skauti“ stigli do dvanaest golova prednosti (26:14). Do kraja utakmice uz egzibicionu igru domaći rukometaši su uspjeli očuvati stečenu prednost.

Najefikasniji igrač susreta bio je Mihael Bebek sa sedam pogodaka. Milan Vukšić je pogađao pet puta, Mirko Mišetić četiri, a Marijan Šaravanja tri puta.
Aldin Alihodžić, šesnaestogodišnji vratar Izviđača, obranio je trinaest šutova od kojih je jedan bio sedmerac.

Kod gostiju iz Visokog Mahir Burić postigao je šest pogodaka, a po četiri puta uspješni su bili Salim Hasagić i Đorđe Kukić. Irhad Alihodžić “skupio” je petnaest obrana.

U posljednjem 15. kolu, koje je na rasporedu idućeg vikenda, rukometaši Izviđača će gostovati u Maglaju.