Široki pobijedio Slogu i ostao u igri za Europu

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su dobojsku Slogu 1:0 u susretu pretposljednjeg 32. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.

Ovom pobjedom Široki je kolo prije kraja ostao u igri za mjesto koje vodi u Europu, no ne ovisi sam o sebi.

Domaći su na otvaranju utakmice imali posjed i kontrolu igre, no nisu uspjeli doći u izgledniju priliku za postizanje pogotka.

Sloga se uglavnom branila, ali je u 22. minuti zamalo došla u vodstvo nakon sjajne kontre, no Krsovski nije bio prezican.

Nastavio se jalov posjed Širokoga, no da se na odmor ne ode s 0:0, pobrinuo se kapetan domaćih Marijan Ćavar koji je 39. minuti iz slobodnog udarca pogodio za 1:0.

Već u prvoj minuti nastavka Sloga je propustila još jednu veliku priliku. Ilija Mašić je pogriješio, lopta je došla do Dadića koji puca, no Široki spašava vratar Renato Josipović.

U 53. minuti Kulenović je pokušao nakon ubačaja iz kuta, no Josipović je opet dobro reagirao.

Dvije minute kasnije sjajna akcija Širokog, Ilija Bagarić je povratnom loptom uposlio Ćavara koji puca, no lopta je otišla preko grede.

U 70. minuti Lukić je dao loptu za Ilana Pejića koji puca, no nije bilo promjene rezultata. U 78. minuti ogromna prilika za Široki, no Pejić sa sedam metara nije uspio pogoditi prazan gol.

U posljednjem kolu Široki gostuje u Trebinju kod Leotara, a za plasman u Europu potrebna im je pobjeda te kiks Željezničara.

33. kolo (28. svibnja, 17:00 sati):