Široki pobijedio Velež na Pecari

Igrači Širokog Brijega u jednom od derbi susreta 28. kola m:tel Premijer lige BiH rezultatom 1:0 svladali su Velež na Pecari i tako nastavili borbu za Europu.

Široki Brijeg je otvoreno krenuo u utakmicu. U 6. minuti nakon ubačaja Bagarića vratar Hadžikić je spasio goste i otklonio opasnost zamalo ispred Lukića.

Pet minuta kasnije uzvratio je Velež. Haskić je proigrao Anđušića, a njegov udarac je izblokirao Valinčić prije nego je lopta došla do gola.

U 18. minuti Vukoja je pucao s 25 metara, ali bio je to lagan plijen za vratara Veleža. Petnaestak minuta kasnije pokušao je i Kpan, ali ponovno nije bilo opasnosti za gol Hadžikića.

Na isteku poluvremenu pokušao je Ćavar udarcem s 30 metara, ali Hadžikić uz malo problema brani i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Gosti iz Mostara imali su bolje prilike u ranoj fazi drugog dijela, ali pokušaji Šikala i Vehabovića nisu namučili Josipovića. Posebno je opasan bio udarac Vehabovića, jer se lopta odbila od Brunu Oliveiru i prevarila Josipovića, ali srećom nije otišla u mrežu s unutarnje, nego s vanjske strane.

Nemalo iza toga Velež je imao veoma dobru priliku. Haskić je uposlio Anđušića koji puca sa 16 metara iskosa, ali prečka je bila saveznik Širokog Brijega.

U 65. minuti nakon kornera za Široki Brijeg lopta se odbila do Lovrića koji loše puca s dvadesetak metara i lopta odlazi visoko preko gola.

Tri minute kasnije Široki Brijeg je poveo. Ćavar je uzelo loptu Anđušiću i fenomenalnim udarcem s vrha šesnaesterca pogodio za 1:0.

U 72. minuti Široki Brijeg je imao priliku i završiti posao, Pejić je zaobišao Hadžikića u izglednoj situaciji, ali je otišao previše ukoso i nije uspio zatresti mrežu.

Kontra domaćina u 83. minuti, Kpan je pucao sa 16 metara, ali lopta ide malo pored vratnice.

Do kraja utakmice nije bilo promjena i Široki Brijeg je upisao važna tri boda pred subotnji derbi sa Sarajevom.