Široki pobjedom nad Sparsom otvorio domaći ”balon” ABA 2 lige

Košarkaši Širokog pobijedili su sarajevski Spars 81:73 (23:15, 18:18, 24:16, 16:24) u susretu 11. kola ABA 2 lige igranom u utorak navečer pred 1.500 gledatelja (službena statistika) u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Širokobriježanima je ovo bila prva od tri utakmice koje će u ovom tjednu odigrati u petom ujedno i posljednjem ”balonu” ABA 2 lige kojem su domaćini.

Domaći se bore za što bolji plasman uoči play-offa, a pred posljednja dva kola imaju omjer 7-4 te drže četvrto mjesto. Završni turnir ABA 2 lige igra se od 12. do 16. travnja u slovenskim Domžalama.

Izabranici Ivana Velića dobro su otvorili utakmicu te su nakon prve četvrtine imali +8, a s istom prednošću otišli su na odmor.

U trećoj dionici Široki je zaigrao još bolje te je u posljednju četvrtinu ušao s vodstvom od 65:49. U završnici je Spars uspio ublažiti poraz te je konačni rezultat glasio 81:73.

Kapetan Ive Ivanov s 23 koša (8 skokova, 5 asistencija) predvodio je Široki do važne pobjede u regionalnom natjecanju. Daishon Knight postigao je 17, a Filip Kraljević 14 koševa (9 skokova). Po 11 koševa postigli su Emmanuel Little (8 skokova) i Josip Čović.

Kod sarajevskog Sparsa izdvojili su se Luka Majstorović s 21 košem i Haris Ćurevac s 19 koševa (7 skokova). Stevan Karapandžić pridodao je 12 koševa.

U četvrtak, 9. ožujka, od 18:00 sati Široki će igrati protiv Osijeka dok će treću utakmicu odigrati 11. ožujka od 18:00 sati protiv Gorice iz Velike Gorice.