Široki poražen na gostovanju kod Željezničara

Željezničar je u derbiju 19. kola pobijedio ekipu Širokog Brijega s 1:0. Željezničar je dočekao ekipu Širokog Brijega na natopljenom terenu stadiona Grbavica koji je stvarao mnogo problema igračima obje ekipe.

U takvim uvjetima bolje su se snašli domaći igrači, koji su dominirali većim dijelom utakmice, a posebno u prvom poluvremenu kada su napravili nekoliko dobrih prilika i postigli jedini pogodak.

Prvu veliku šansu Željezničar je imo u 21. minuti preko Zeca, koji je promašio gol iz penala. Nekoliko minuta kasnije Mekić je pogodio stativu, a potom je i udarac Mujezinovića s ivice šesnaesterca krajnjim naporom odbranio golman gostujuće ekipe Miškić.

U 38. minuti domaći su postigli pogodak preko Subašića koji je nakon solo prodora šutirao i u raskoraku uhvatio golmana Širokog te pogodio donji desni ugao gola.

U 57. minuti golman domaćih Bender je nespretno izgubio loptu od Blagaića, ali igrač Širokog nije uspio kazniti grešku čuvara mreže Željezničara. Dobru priliku pet minuta kasnije imao je Mujan koji je dobio loptu na lijevu stranu i namjestio se na šut, ali je on izblokiran i Široki je u toj akciji dobio samo korner.

Željezničar je u 71. nakon ubačaja iz kornera mogao stići do povećanja vodstva ali je udarac Drina na gol crti zaustavio Brekalo.

Širokom je ovo prvi poraz na Grbavici nakon četiri godine.