Široki preokretom slavio zasluženu pobjedu nad Sarajevom

Nogometaši Širokog Brijega su pobijedili Sarajevo nakon preokreta rezultatom 2:1 u derbiju 18. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Iako je teren na Pecari bio loš, obje ekipe su pružile maksimum i pokušavale kroz pas igru dolaziti u šanse. Prvu priliku na utakmici imalo je Sarajevo u 10. minuti kada je nakon kontranapada Velkoski sjajno uposlio Đokanovića koji je izašao sam na vratara Miškića iskosa s lijeve strane, no čuvar mreže domaće ekipe je sjajno obranio njegov udarac.

Napadi Sarajeva su se isplatili u 36. minuti kada je Pidro sjajno predriblao igrača na lijevoj strani i ubacio prizemnu loptu u peterac, a ona je uz dosta sreće došla do Bagarića koji je nekako ubacio u mrežu za veliko slavlje gostiju i vodstvo 1:0. U 42. minuti Bodul je dobro ubacio iz kuta, ali je Palić šutirao glavom preko gola. Široki Brijeg je izjednačio odmah na početku drugog poluvremena.

U 51. minuti Blagaić je uposlio Brekala na lijevoj strani koji je uputio oštar ubačaj u peterac, a Mujan pogađa iz prve za 1:1. Samo šest minuta kasnije Sarajevo je ostalo sa igračem manje kada je Bodul ošamario kapetana domaćih Musu i sudac Petrović mu je pokazao crveni karton.

Od tog trenutka Sarajevo se koncentriralo isključivo na obranu, a igrači Širokog Brijega su pokušavali stići do drugog gola i pobjede. Veliku priliku za to domaći igrači su imali u 79. minuti kada je nakon ubačaja sa desne strane lopta došla do Brekala koji šutira sa desetak metara, no lopta odlazi pored gola. Širokobriježani su do pobjede stigli u 86. minuti. Kurdić je napravio prekršaj nad Lukićem i sudac Petrović je dosudio jedanaesterac.

Siguran realizator najstrožije kazne bio je Vukoja za konačnih 2:1. Bordo tim je u posljednjim sekundama mogao stići do boda kada je vratar Miškić katastrofalno pogriješio i ostavio loptu Oremušu koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali je loptu ispred gola izbio Čuljak i spasio čist gol.

Širokobriježani su upisali šesti uzastopni meč bez poraza, a Bordo tim je prekinuo niz od tri meča u kojima nisu izgubili.