Bayern deklasirao Barcelonu i izbacio je iz Lige prvaka

Barcelona je prvi put nakon 21 godinu ispala u grupnoj fazi Lige prvaka te će svoj ovosezonski europski put nastaviti u Europa ligi. Izgubila je 3:0 na gostovanju kod Bayerna na praznoj Allianz Areni, a Benfica je na domaćem terenu svladala kijevski Dinamo 2:0 i preskočila Katalonce na tablici skupine E.

Početak utakmice bio je izjednačen, nije bilo izrazitih prilika ni na jednoj ni na drugoj strani sve do 34. minute, tada je i pao prvi pogodak. Lewandowski je ispremiješao obranu Barcelone, ubacio za Mullera, a on glavom pogodio za 1:0. Malo je nedostajalo da Araujo uspije očistiti loptu s gol-linije.

Samo devet minuta kasnije Bavarci su povisili na 2:0. Sane je silovitim udarcem s nešto više od 20 metara svladao Ter Stegena. Mogao je možda Nijemac na vratima Barcelone i bolje reagirati, no udarac Sanea bio je vrlo snažan te je lopta imala lelujavu putanju.

Kataloncima je u drugom poluvremenu trebalo pravo čudo, ali ni u jednom trenutku nisu izgledali kao momčad koja ga je sposobna kreirati. Bayern je nastavio gdje je stao u prvom dijelu i u 62. minuti zabio za 3:0.

Lewandowski je sjajnom dugom loptom pronašao Alphonsa Daviesa, on je prošao po lijevoj strani i odigrao pravovremeno povratno dodavanje za Musialu koji nije imao težak zadatak postići pogodak.

Bayern je tako završio grupnu fazu Lige prvaka s maksimalnim učinkom od 18 bodova, a u osmini finala mu se pridružuje Benfica koja ih je osvojila osam. Barcelona s bodom manje ide u šesnaestinu finala Europa lige, dok je Dinamo Kijev na začelju s jednim bodom.