Borac s dva gola u sudačkoj nadoknadi slavio na Pecari

Široki Brijeg poražen je od Broca rezultatom 3:2 u 26. kolu Premijer lige BiH.

Širokobriježani su imali furiozan početak susreta. Već u 4 minuti postigli su gol za koji su zaslužni Marijan Ćavar, koji je sjajno ubacio po desnoj strani, a onda Lukić pogodio za 1:0.

U početku susreta domaćin je pravio konstantan pritisak, tako da se ekipa Borca i nije snašla, a svakako da ih je šokirao gol koji su primili u ranoj fazi utakmice.

Široki se nije osvrtao na svog protivnika nego je nastavio nizati prilike. Imali su dosuđen prekršaj i skraćen korner koji nisu iskoristili, onda je Lukić u kaznanom prostoru Borca umalo zabio, no vratar Ćetković je obranio udarac.

Nakon 25 minuta susreta, probudili su se igrači Borca. Mrkaić je šutirao visoko preko gola Širokog i počeli su stvarati šanse.

Širokobriježani su se pred sam kraj prvog poluvremena opustili što je dovelo do izjednačenja rezultata. Lagumdžić je šutirao, a Mrkaić je glavom zabio za 1:1.

U nastavku susreta Široki je napravio lijepu šansu po lijevoj strani ali Bagarić je imao loš centaršut.

UI nastavku susreta gledali smo pravu dramu. Obje ekipe stvarale su prilike, koje su kasnije donijele i promjene u rezultatu. Ćavar je u 75. minuti postigao fantastičan gol za vodstvo Širokog Brijega od 2:1.

I sve se činilo da će Široki upisati nove bodove na domaćem terenu. Sudac je pokazao šest minuta nadoknade koje su bile dovoljne Borcu da dođe do izjednačenja, ali i vodstva.

U 91. minuti Borac je došao do izjednačenja, Mrkaić je pogodio nakon ubačaja Ninkovića.

Nakon toga u 94. minuti susreta Borac je uspio doći do vodstva. Ninković je ubacio, lopta pogodila Musu i odbila se od njega, a Mrkaić pogodio za velika tri boda.

Na stadion Pecara doputovala je i manja grupa gostujućih navijača pa je tako Borac u Širokom Brijegu imao podršku.