Hrvatska poražena u finalu Davis Cup-a

Rusija je pobjednik Davis Cupa. Marin Čilić nije uspio ostaviti Hrvatsku u igri, pobijedio ga je drugi igrač svijeta Danil Medvedev i donio Rusima treći Davis Cup u njihovoj povijesti. Oni su u ovaj turnir ušli kao favoriti te su tu ulogu i opravdali.

Čilić je odigrao možda i svoj najbolji meč na ovom natjecanju, barem u prvom setu, no Medvedev je pokazao iznimnu kvalitetu. Prijelomnim se trenutkom pokazao tie-break prvog seta koji je otišao na stranu ruskog tenisača.

Prvi set bio je vrlo napet, oba tenisača imala su tek po jednu priliku za oduzeti servis drugome, ali ostale su neiskorištene te je set otišao u tie-break koji se dugo lomio. Ipak, pri rezultatu 7:8 Čilićeva je lopta za malo otišla u aut pa je Medvedev iz neizvjesne 13. igre izašao kao pobjednik.

Imao je tie-break i vrlo veliku psihološku važnost, Čilić više nije igrao tako dobro u drugom setu, a Medvedev je bio uvjerljiv i dvaput mu oduzeo servis te tako dobio meč. Podsjetimo, ranije je Andrej Rubljov u dva seta svladao Bornu Goju i Rusija je u singlu osvojila dva potrebna boda za ukupnu pobjedu.

Hrvatska ima dva osvojena Davis Cupa (2005. i 2018.), dok joj je ovo drugo izgubljeno finale. Prvi je put poražena od Argentine 2016. godine. Na ovom Davis Cupu Hrvatska je u grupi pobijedila Australiju i Mađarsku, a u četvrtfinalu iznenadila Italiju u Torinu pa zatim Srbiju u polufinalu u Madridu.