Remi Širokog i Tuzle City na Pecari

U 23. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine momčad Širokog Brijega odigrala je neodlučeno s momčadi Tuzla Cityja.

U prvih pola sata Široki Brijeg je imao potpunu kontrolu utakmice. Prvi je zaprijetio Vukoja u 5. minuti. Njegov udarac s dvadesetak metara od bloka je završio u korneru.

U 17. minuti Vukoja je pokušao iz poluvoleja nakon ubačaja Valinčića, ali lopta je završila pored Fejzićevih vrata.

Tri minute kasnije na Pecari je Široki Brijeg oštećen za nedosuđeni kazneni udarac. Vukoja je fintom izbacio dvojicu čuvara u šesnaestercu, jedan od braniča mu je povukao nogu, ali sudac Bilbija se nije oglasio iako je bio vrlo blizu same situacije.

Nakon toga je uslijedilo mirnije razdoblje igre do 31. minute kada je stigao hladan tuš na Pecari. Gosti su prvi put ozbiljno prišli Josipovićevim vratima i odmahpostigli pogodak za vodstvo. Ivaniadze je bio strijelac nakon nespretne reakcije domaće obrane.

Pogodak kao da je poremetio momčad Širokog Brijega. Vrlo brzo kod gostiju je pokušao Kuzmanović u prilici kada je mogao udvostručiti prednost svoje momčadi.

Ipak, u samoj završnici poluvremena zaprijetio je Valinčić. Njegov udarac od bloka se odbio u korner i na poluvrijeme se otišlo bez promjene.
Upravo je Valinčić bio prvi igrač koji je u nastavku pokušao ugroziti gol Tuzlaka. Valinčić je dobro ubacio pred gol Fejzića, ali obrana gostiju u posljednji je trenutak intervenirala ispred Pejića koji je zbog ozljede morao napustiti igru samo minutu kasnije.

U 62. minuti veliku priliku za goste je imao Pantelić, ali je pucao iznad gola. Minutu kasnije Bruno Oliveira je pokušao glavom nakon ubačaja Kuprešaka iz slobodnog udarca.

Pet minuta kasnije Valinčić je izborio korner za domaće. Kuprešak je ubacio, a Mašić precizno glavom poslao loptu uz samu vratnicu za poravnanje.

U 70. minuti Vukoja se našao u izglednoj prilici za preokret. Sjajno se snašao u petercu, primio loptu, a onda pucao iz okreta pored gola.

Do kraja utakmice Široki Brijeg je imao terensku inicijativu. Domaći su tražili pogodak za preokret, ali promjene nije bilo i na kraju je ostalo neodlučeno – 1:1.