Široki na domaćem terenu poražen od Sarajeva

Nogometaši Širokog poraženi su na domaćem terenu od ekipe Sarajeva u 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Širokobriježani su izgubili rezultatom 3:1.

Gosti su već u petoj minuti susreta došli u vodstvo, a strijelac prvog pogotka bio je Čataković.

I Širokobriježani su stvarali prilike nakon prvotnog šoka i pogotka gostujuće ekipe. U 18. minuti imali u dvije prilike, ali je Šahinović zapravo spasio Sarajevo s dvije intervencije.

Gosti su i u nastavku susreta nastavili s napadom, ali nisu uspjeli realizirati pogodak.

Do kraja prvog poluvremena je malo pao ritam igre, ali je Sarajevo uoči odlaska na odmor u 45. minuti došlo do jedanaesterca nakon što je Čataković nepropisno zaustavljen. Siguran s bijele točke bio je Ziljkić za zasluženih 2:0.

Početak drugog poluvremena obilježilo je nešto grublja igra s obje strane, a na kraju se ozlijedio i Varešanović koji je morao van igre.

Nakon toga, Sarajevo je postiglo i treći pogodak. Ziljkić je istrčao sjajnu kontru i zaposlio suigrača Renana Oliveiru koji šalje loptu u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi Vukoja je iz jedanaesterca postigao počasni pogodak za konačnih 1:3.

U narednom kolu Široki gostuje kod Posušja, dok će Sarajevo u zaostaloj utakmici već u srijedu dočekati u Zenici gradskog rivala Željezničara.