Široki pobjedom nad GOŠK-om opet izbio na vrh

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su s 2:0 GOŠK iz Gabele u susretu 5. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer na stadionu Pecara.

Ovom pobjedom Širokobriježani su se ponovno vratili na prvo mjesto nepotpune premijerligaške ljestvice s 10 osvojenih bodova iz četiri utakmice.

Momčad Marijana Budimira je od prve minute dominirala posjedom, ali i prilikama.

Brojni napadi na gol GOŠK-a su urodili plodom u 29. minuti kada je Luka Mamić zabio za vodstvo Širokog.

Do kraja poluvremena je Široki nastavio pritiskati, dok su gosti iz GOŠK-a ostali bez ijedne ozbiljne prilike.

U drugom poluvremenu su se probudili gosti iz Gabele, ali je ponovno golman GOŠK-a morao vaditi loptu iz gola jer je Marijan Ćavar zabio s bijele točke u 56. minuti. Prethodno je vratar gostiju srušio Kpana.

GOŠK je u 94. minuti utakmice imao priliku smanjiti rezultat nakon dosuđenog jedanaesterca, ali ga nisu iskoristili te je konačan rezultat 2:0 u korist Širokoga Brijega.

U 6. kolu u Mostaru nas očekuje hercegovački derbi Zrinjskog i Širokoga Brijega koji je na rasporedu u ponedjeljak, 4. rujna, s početkom u 20:00 sati.