Široki slavio na punom Mokrom Docu

Široki Brijeg je pobijedio Posušje 2:1 u susjedskom derbiju 2. kola Premijer lige BiH igranom u petak navečer pred punim tribinama stadiona Mokri Dolac u Posušju.

Posušje je na Mokrom Docu otvorilo bolje utakmicu, ali nekoliko opasnijih napada je obrana Širokog preživjela.

Kako je vrijeme prolazilo, ekipa Marijana Budimira je sve bolje izgledala.

Tako je u 33. minuti sjajnim driblinzima Daniel Lukić prvo promiješao obranu Posušja, a onda zabio golčinu lijevom nogom od stativu.

Udarac je bio neobranjiv, a na semaforu je pisalo 0:1 za Široki.

Drugo poluvrijeme je Široki počeo izmjenom tako što je Tomislav Tomić zamijenio Božu Vukoju.

Posušje nije popustilo u drugom poluvremenu, a pospanost obrane Širokog je iskoristio Dominik Begić koji je zabio glavom za 1:1.

Previše vremena je imao Mandić za centaršut, a nakon što je dobro pogledao u peterac i namjestio se – uputio je u milimetar točan centaršut na koji je odlično reagirao Begić.

Pred sam kraj utakmice, u 88. minuti dosuđen je jedanesterac za Široki Brijeg jer je domaći igrač igrao rukom, a jedanesterac je realizirao Stephen Chinedu, za konačnih 2:1.

Posušje je susret završilo s igračem manje jer je u posljednjim minutama Zvonimir Begić dobio drugi žuti karton odnosno crveni.

Posušje je pokušavalo doći do izjednačenja u posljednjim minutama, no Široki se dobro branio i na kraju upisao tri boda.