Široki u sudačkoj nadoknadi izgubio od Slobode

Nogometaši Širokoga Brijega izgubili su 2:1 od Slobode u susretu posljednjeg 31. kola Premijer lige BiH igranom u ponedjeljak na stadionu Tušanj u Tuzli.

Tuzlaci su poveli u 54. minuti kada je Stojan Vranješ sigurno realizirao diskutabilni jedanaesterac kojeg je dosudio Adis Mulahasanović.

Penalu je prethodio duel Ćavara i Kapetanovića koji su se ubrzo nakon dosuđenog kaznenog udarca ”pogurali”.

Dominik Radić u 80. minuti zabio je glavom za 1:1 na ubačaj Brune Oliveire. Mogao je Radić do drugog pogotka na utakmici i trećeg u sezoni, no u 89. minuti pogodio je vratnicu.

Pobjedonosni pogodak za Slobodu postigao je Emir Jusić u 93. minuti nakon sjajnog solo prodora za erupciju oduševljenja na Tušnju.

Sloboda je s tri važna boda skočila s posljednjeg na 10. mjesto ljestvice te ih u posljednja dva kola očekuje grčevita borba za ostanak u ligi.

Širokobriježani su nakon ovog poraza ostali na šestom mjestu s 45 bodova koliko ima i petoplasirani Velež. U posljednja dva kola više ne ovise sami o sebi kada je u pitanju plasman u Konferencijsku ligu.

Posljednja dva kola Premijer lige igraju se 21. i 28. svibnja od 17:00 sati.