Zrinjski nastavlja europski put u Konferencijskoj ligi

U uzvratnom susretu play-offa Europske lige odigranom u četvrtak navečer u Mostaru Zrinjski i austrijski LASK odigrali su 1:1 (2:3).

Obje ekipe susret su započele oprezno s par šansi, ali bez realizacije.

U 36. minuti Marija Ćužu ruši austrijski vratar, a sudac pokazuje na bijelu točku.

Penal je dvije minute kasnije realizirao Nemanja Bilbija na ovacije svih prisutnih navijača, pa je tako Zrinjski na poluvrijeme otišao s golom prednosti.

Veliku priliku su imali na početku prvog poluvremena kada je Ćuže uspio prevariti igrača i golmana LASK-a, ali ga je zaustavio drugi gostujući nogometaš.

Hladan tuš za Plemiće u 52. minuti kada Branko Jovičić postiže izjednačenje.

Tičinović se u 66. minuti sjajno probio po lijevoj strani i sjajno centrirao, ali je Bilbija malo zakasnio.

Priliku za povećanje vodstva imao je LASK u 73. minuti kada je Havel uputio udarac s kraja šesnaesterca, ali Marić intervenira.

Do kraja susreta i domaća i gostujuća ekipa napravila je par izmjena, no rezultat se nije promijenio pa će tako LASK igrati Europsku, a Zrinjski nastaviti svoj put u Konferencijskoj ligi.